Eğitim ÇEVRE’DEN GÜNÜMÜZÜN KONUSU BAĞIMLILIK ÜZERİNE SEMİNER

ÇEVRE’DEN GÜNÜMÜZÜN KONUSU BAĞIMLILIK ÜZERİNE SEMİNER

Eğitim
ÇEVRE’DEN GÜNÜMÜZÜN KONUSU BAĞIMLILIK ÜZERİNE SEMİNER

Çevre Koleji, ebeveynlere yönelik seminerlerlesıkça sorun yaşadıkları durumları masaya yatırıyor ve konusunda uzman kişilerle eğitime ışık tutmaya devam ediyor. 21 Mart 2015 Cumartesi günü 10.00’da Çevre Koleji Konferans Salonunda gerçekleşecek 25. Etkin Ebeveyn Semineri’nin konuğu bağımlılık konusunda uzman Prof.Dr. Kültegin ÖGEL olacak.

Prof.Dr. Kültegin ÖGEL, günümüzün en önemli ve merak edilen konusu “Bağımlılık” üzerine 2 saatlik bir seminerle ebeveynlerle buluşacak. İnternet bağımlılığından madde bağımlılığına kadar geniş bir yelpazede merak edilenleri masaya yatıracak. Bağımlılığın psikolojisini anlamak, bağımlı çocuğu/ergeni ebeveyn nasıl fark edebilir, internet, alışveriş, yemek, madde bağımlılıkları arasındaki benzerlikler, anne-baba olmanın bağımlılığı önlemedeki rolü gibi bir çok ilgi çekici konu hakkında ebeveynler bilgilendirilecek.

25.si gerçekleşecek etkin ebeveyn semineri için katılım herkese ücretsiz.Ancak önceden www.cevrekoleji.k12.tr adresinden online kayıt yaptırmak gerekiyor.

Çevre Koleji Genel Müdürü Leyla Bilgin, bağımlılık üzerine basından takip ettikleri problemler üzerine; bu sene bu önemli konuya özellikle daha fazla değindiklerine dikkat çekerek; öğrencilere de bu konuda eğitimler verdiklerinin altını çizdi. Öğrencilerinin “Bağımlılık Mı? Özgürlük Mü?”;“Güvenli İnternet Kullanımı”, “Dijital Vatandaşlık” gibi bir çok eğitim aldıklarından ve olumlu sonuçlarını gözlemlediklerinden hem velilerin hem eğitimcilerin son derece memnun olduklarını belirtti.

Geçtiğimiz Aralık ayında ise herkesin katılımına açık olan 24. Etkin Ebeveyn seminerinin konuğu Prof. Dr. Yankı YAZGAN’dı. Teknoloji ve kitle iletişim araçlarının yeni jenerasyona fayda ve zararları üzerinde durmuş; anne-babaları bilgilendirmişti.

    blog comments powered by Disqus