Sağlık&Güzellik Daha sıkı bir cilt ve genç görünüm...

Daha sıkı bir cilt ve genç görünüm...

Sağlık&Güzellik
Daha sıkı bir cilt ve genç görünüm...

Ultrasonterapi teknolojisi cildin alt katmanlarındaki taşıyıcı dokularda odaklanmış ses dalgaları kullanılarak kollajen üretiminin uyarılması yolu ile ciltte sıkılaşma ve gerginlik sağlayan yeni bir tedavi yöntemi. Sarkma yaşanan kaş, alın, yanak, ağız kenarı, yüz konturu, çene hattı, gıdı bölgesi, dekolte bölgesi ve kırışan göz çevresinde ameliyatsız toparlanma ve gençleşme sağlıyor. Zamanın ve yerçekiminin ciltte yarattığı kollajen azalması, 30-60 dakikalık bir seans ardından elde edilen cilt altı bağ dokusu yenilenmesi ve güçlenmesi ile tedavi ediliyor.

Dermatoloji Uzmanı Doç. Dr. Zehra Aşiran Serdar, ameliyatsız yüz germe konusundaki sorularımızı yanıtladı.

Ultrasonterapi​ (ameliyatsız yüz germe) nedir nasıl uygulanır?

Ultrasonterapi (ameliyatsız yüz germe), deriyi sıkılaştırmayı ve yenilemeyi sağlayan bir tedavi yöntemidir. Ultrasonterapi, yüksek yoğunluklu odaklanmış ultrason enerjisinin derinin yaklaşık 4.5 mm derinliğine kadar ulaşmasıyla gerçekleştirilir ve deride kızarıklık, yanık ve yaralara yol açmaz.

Deri altındaki kasları saran fasiyal yapıların gevşemesi sonucu derin yağ yastıkçıkları ve kas dokuları, yerçekiminin etkisiyle kendini bırakır ve sarkmalar oluşur. Yüksek yoğunluklu odaklanmış ultrason enerjisinin yarattığı ısı enerjisi oluşturan ses dalgaları; istenen doku derinliğine odaklanmakta ve derinin üst tabakasına zarar vermeden deri altındaki bağ dokusunda kolajen üretimini artıran küçük ısı hasarları oluşturmaktadır. Bunun sonucunda derin tabakalarda oluşan sarkmalar bu yöntemle toparlanabilmektedir.

Ameliyatsız yüz germe kaç seansta gerçekleşiyor?

Ultrasonterapi, yılda tek seans olarak uygulanır ve seans yaklaşık 35-45 dakika sürer. İyileşme süresi ise yaklaşık 90 gündür.

Yapıldıktan sonra ne kadar süre kendisini muhafaza edecektir? 

Hastanın yaşına ve derideki sarkmalara göre değişmekle birlikte 12 -18 ayda bir tedavi tekrarlanır.

Hangi bölgelere uygulanmaktadır?

Ultrasonterapi (ameliyatsız yüz germe), yüz ovalini belirginleştiren çene çizgisine, yanaklara, gıdı bölgesine, boyuna, kaş kaldırmak amacıyla kaş-alın bölgesine, göz çevresine ve  dekolte bölgesine uygulanmaktadır.

Uygulama sırasında neler hissedilir?

Uygulama esnasında bazı noktalarda hafif bir acı hissi olabilir. Hastalar hissettikleri acıyı genellikle “iğne batması” veya “elektriklenme”  gibi tarif etmektedirler.

Uygulama sırasında anestezi gerekli mi?

Uygulama sırasında anesteziye gereksinim duyulmamaktadır.

Uygulama sonrasında neler beklenmelidir?

Uygulama bölgesinde bir hafta boyunca gerilme, hafif baş ağrısı, deriye  dokunma esnasında hafif bir ağrı hissi, göz çevresinde çekilme, kas üzerinde istem dışı atma ve bazı bölgelerde ödem görülmesi nadiren karşılaşılan durumlardır.

Kimlere uygulama yapılamaz?

Hamilelik, kalp ve böbrek hastalığı gibi sistemik hastalıkları olanlara uygulanmamalıdır.

Diğer ameliyatsız yüz germe işlemlerinden farkı nedir?

Çoğu lazer ya da radyofrekans sistemleri sadece deriye etki eder, deri altındaki derin dokulara ya da fasiyal yapılara etkileri yoktur, sadece 1-2 mm derinliğe kadar ulaşır. Bu yüzden bu tür uygulamaların etkileri sadece deriyle sınırlıdır.

Ultrasonterapi (ameliyatsız yüz germe) güvenli bir yöntem midir?

Tıpta ultrason enerjisi 50 yıldır güvenle kullanılmaktadır.

Başarı oranı nedir?

Başarı oranı %25-40 arasındadır.

Doç.Dr.Zehra Aşiran Serdar

Bağdat Caddesi 207/6 Çiftehavuzlar

info@drzehraserdar.com

02163575200

05443575200

 

    blog comments powered by Disqus