Kültür&Sanat Fahrelnissa Zeid Belgeseli 4 Kasım Cumartesi 15:10’da Ntv’de

Fahrelnissa Zeid Belgeseli 4 Kasım Cumartesi 15:10’da Ntv’de

Kültür&Sanat
Fahrelnissa Zeid Belgeseli 4 Kasım Cumartesi 15:10’da Ntv’de

Ferko sponsorluğunda gerçekleşen Fahrelnissa Zeid Belgeseli'nin çekimleri Ürdün, Londra ve Berlin’de gerçekleşti. Sanatçının ikinci eşi, Irak Kraliyet ailesinin üyesi Emir Bin Zeid ile evliliğinden olan oğlu Ürdün Prensi Raad Bin Zeid ve önemli uluslararası sanat profesyonelleriyle yapılan röportajların da yer aldığı belgesel, 20. yy' ın en önemli sanatçıları arasında kabul edilen Fahrelnissa Zeid’ in sıradışı hayatı, renkli kişiliği ve sanat anlayışı üzerine birçok keşfi barındırıyor.

Fahrelnissa Zeid, 13 Haziran - 8 Ekim 2017 tarihleri arasında dünyanın en önemli müzelerinden Tate Modern’de gerçekleşen geniş retrospektif sergisi ile global sanat dünyasının yeniden ilgi odağı oldu. Sanatçının farklı dönemlerine ait 44 eserinden oluşan sergi, Tate Modern' den sonra 25 Mart 2018’e kadar Berlin Deutsche Bank Kunsthalle’de sanat severler ile buluşuyor ve sonrasında Sursock Müzesi Beyrut’ a doğru yola çıkıyor. 

Tüm bu önemli sergileri de ekrana getirecek olan “Benim Sanatım” belgesel programı  Fahrelnissa Zeid bölümü ile 4 Kasım Cumartesi 15:10’da NTV' de yayınlanıyor. 

    blog comments powered by Disqus