Mekan Kapadokya da gizemli bir otel, KALE KONAK CAVE HOTEL...

Kapadokya da gizemli bir otel, KALE KONAK CAVE HOTEL...

Mekan
Kapadokya da gizemli bir otel, KALE KONAK CAVE HOTEL...

Kale Konak; misafirlerini tarihi eskilere dayanan ancak günümüzün modern ihtiyaç ve zevkine göre uyarlanmış, mağara ve kısmen eski sarı taş yapı olan odalardan oluşan eski üç Türk konağında ağırlıyor. Kale Konak Uçhisar, Kapadokya'ya hakim bir tepede bulunan Uçhisar Kalesi’nden Kapadokya’nın birçok bölgesini uzaktan seyredebilmek mümkün. Uçhisar Kalesi’nin hemen bitişiğinde bulunan ve sizi olağanüstü güzellikteki Kapadokya manzarası ile buluşturacak olan Kale Konak, Kapadokya tatilinizi geçirmek isteyebileceğiniz en güzel rüya otellerinden birisi. Kapadokya'nın gözbebeği sayılan Göreme ve Güvercinlik Vadisi gibi noktalara da kısa bir yürüyüş mesafesi uzaklığında.  

TAŞ TERASLARDA MANZARANIN KEYFİ BİR BAŞKA

Kale Konak hem bu coğrafyayı daha iyi tanımak hem de insan hayatında çok da karşılaşılmayan manzaralardan birini hafızanıza kazımak için en doğru noktalardan. Otelin içine girer girmez başlayan büyü, arazinin doğal yapısına müdahale etmek yerine odaların bu yapıya uyum sağladığı Kale Konak’ta, yöresel el dokumalarının zarifliğine başınızı koyana kadar sürüyor. Güvercinlik, Kemerli Dam, Üzüm Damı gibi isimler alan odalar, Kapadokya’daki konaklama yerlerinin pek çoğunun aksine bol pencereli. Akşamüstü geleneksel yemeklerin ardından otelin teraslarından herhangi birinden Kapadokya’yı izlerken, ayrıcalıklı anlardan birini yaşadığınızı hissediyorsunuz.

Kale Konak tüm Kapadokya'yı ayaklarınızın altında hissedebileceğiniz ve Erciyes Dağı'nın muhteşem manzarasının keyfini çıkarabileceğiniz bir noktada, Uçhisar Kalesi'nin hemen yanında yer alıyor. Kapadokya'nın gözbebeği sayılan Göreme ve Güvercinlik Vadisi gibi noktalara kısa bir yürüyüş mesafesi uzaklığında. Kale Konak'ın oda ve süitleri antik mobilyalarla dekore edilmiş. Yüzyıllar öncesinden kalma eski taşları ve kapıları hala görebiliyorsunuz. Kapadokya’nın gizemli atmosferinin tadını Kale Konak’ta da fazlasıyla yaşamaya devam ediyorsunuz. Keyifli bir günün ardından Türk hamamında rahatlayabilir ve otelin restoranında akşam yemeğinin tadını çıkarabilir ve terasta şehrin manzarasını izlemeye devam edebilirsiniz.

Kale Konak "hotel du charme"

Kale Sokak No. 9

TR - 50240 Uçhisar - Nevşehir

Tel:  +90 384 2192828

Cell: +90 532 5069695

info@kalekonak.com www.kalekonak.com

 

 

    blog comments powered by Disqus