Sağlık&Güzellik Türk Sigorta Ve Sağlık Sektöründe Bir İlk!

Türk Sigorta Ve Sağlık Sektöründe Bir İlk!

Sağlık&Güzellik
Türk Sigorta Ve Sağlık Sektöründe Bir İlk!

60 Yıllık sigorta tecrübesine sahip Genel Sağlık Hizmetleri A.Ş ile Ankara Sigorta’nın iki yılı aşan fizibilite çalışması sonucunda hayata geçirilen “Genel Sağlık Aile Hizmet PaketiAcil 365, “Acil müdahale hayat kurtarır “ sloganıylatanıtıldı. Acil müdahale ve tedavi hizmetleri konusunda, sağlık alanındaki önemli bir boşluğu doldurmaya aday olan“Acil 365” lansmanı, 26 Ekim Pazartesi günü; medya, sanat, sivil toplum ve sektör temsilcilerinin yoğun katılımıyla,Shangri - La Bosphorus Hotel’de gerçekleştirildi.

Genel Sağlık A.Ş ve Ankara Sigorta’nın iki yılı aşan araştırmaları sonucunda hazırlanan, Türk sigorta ve sağlık sektörüne yeni bir bakış açısıyla yön veren, uygulamalarıyla da bir ilke imza atanGenel Sağlık Hizmet Paketi; Acil 365, “Acil Müdahale Hayat Kurtarır” sloganıyla basına ve kamuoyuna tanıtıldı. 26 Ekim Pazartesi günü Shangri - La Bosphorus Hotel’de gerçekleşen lansmana, sağlık ve sigorta sektörünün önde gelen kuruluşlarının yanı sıraünlü Doktor Aytuğ Kolankaya, Oyuncu Cem Kılıç ve Pelin Orhuner, Türk Kalp Vakfı Yetkilileri, İstanbul Eczacılar Odası yöneticileri dekatıldı.

Yılda 3500 Kişi Ev Kazalarında Hayatını Kaydediyor

İki yılı aşan fizibilite sonucunda hayata geçilen Genel Sağlık Hizmet PaketiAcil 365tanıtım lansmanında araştırma verileri de paylaşıldı. Yılda 14 bin bebeğin ve 23 bin çocuğun hayatını kaybettiği ülkemizde, 3.500 kişinin ev kazalarından, 2 bin kişinin iş kazalarından, 4 bin kişinin de trafik kazalarında hayatını kaybettiği açıklandı. Ölümlerin %40’nın kalp ve damar hastalıklarından kaynaklandığı belirtildi.

Türk Kap Vakfına Bağış

İlk yardımın önemine dikkat çekilen gecedekalp krizi, trafik kazası, ev kazaları ve ateşli hastalıklar gibi acil sağlık durumlarında, hızlı müdahalenin hayat kurtarmada son derece önemli olduğu vurgulandı. Ülkemizde acillerde yaşanan yoğunluktan kaynaklanan sorunların önüne geçmek ve acil müdahale hizmetinin tam donanımla, en hızlı şekilde sunulabilmesi için bu projenin hayata geçirildiğinin altı çizildi.

Lansman’da ayrıca oyuncu Cem Kılıç tarafından bağış olarak takdim edilen, kalp krizi geçirmiş ve kalp krizi riski taşıyanlar için hayatı öneme sahip olanAcil 365paketleri Türk Kalp Vakfı’ndan lansmana katılan Başkan Yardımcısı Kenan Güven, Hayriye Midillioğlu’na takdim edildi.

Günde 1 TL’ye Tüm Aile Güvence Altında!

Tanıtımda açılış konuşmasını yapan ve 60 yıllık sigortacı bir aileye mensup olan Genel Sağlık A.Ş. Genel Müdürü Tayfun Gülgeç,“İnsan sağlığı her şeyden önce gelir ve sağlık söz konusu olunca detaylar teferruat olur. Günde 1 TL’ye satışa sunulan Acil 365 hizmeti ile aynı evde yasayan tüm aile bireyleri acil sağlık durumlarında hangi hastaneye gidelim, bütçemiz yeter mi sorularını düşünmeyecek. Acil 365 ile acil servislerde yığılmayı ve bu servislerde yaşanan sorunları en aza indirgemeyi hedefliyoruz. İlk kez bir sağlık hizmeti ürüne dönüştürüldü, paketlendi ve eczanelerden, marketlerden alınabilecek hale getirildi. Bu sağlık hizmet paketi, 7/24 doktorlu ambulans ile ilk müdahaleyi doktorun yapmasına olanak tanıyor. Hastaneye gidilen durumlarda çıkan masraf için aynı ev içindeki ayrı ayrı her bir aile üyesine beş bin TL’ye kadar ödeme yapılıyor. Üzeri durumlarda ise %30 indirim sağlıyor” açıklamasında bulundu.

Sağlık Hizmetlerini Ürüne Dönüştüren Hizmet

Acil müdahale hayat kurtarıyor ve acil müdahale tedaviden önce geliyor” mottosundan hareketle, acil durumlarda vaka ayrımı yapmadan yararlanılanAcil 365hizmeti, kronik hastalıklar, psikiyatri ve diş hizmetlerini, anlaşmalı özel hastanelerde %30’a varan indirimleri de kapsıyor. Mali ve Hukuk müşavirliği, yurtdışı tedavi konularında da danışma hizmeti sunan Acil 365hizmeti, sağlık alanında ilk kez birçok hizmetin bir pakette toplanıp ürün haline geldiği bir uygulama olarak dikkat çekiyor. Lansmanda herhangi bir ürünü alır gibi Acil 365paketini de kişilerin eczaneden, markete, bakkaldan manava birçok noktadan rahatça uzun prosedürlere gerek kalmadan satın alınabileceği anlatıldı.

    blog comments powered by Disqus